Cerca ràpida d'alcaldes

 
 
  Inici Directori Cerca   Contacte  
 
tapa

Municipi: Sant Hipòlit de Voltregà

Tendència política: Era de la Unió de Rabassaires de Catalunya.

Mandat: 1936-1937

 

Pere Puig i Subinyà

Temps a l'alcaldia

Va ser alcalde des del 4 de setembre 1936 fins el 17 de febrer del 1937.

Fonts

-Llibre d’actes dels Plens de l’Ajuntament de Sant Hipòlit de Voltregà número 80 (19/5/1936-20/2/1937). -Llibre d’actes dels Plens de l’Ajuntament de Sant Hipòlit de Voltregà número 81 (28/2/1937-10/11/1937). SERRALLONGA, Joan; VILA, Assumpta; ESPADALER, Ramon: Sant Hipòlit de Voltregà dins la història. Vic, EUMO Editorial, 1986.

 
  Consell Comarcal d'OsonaUniversitat de VicMemorial Democràtic  
  Alcaldes de la Segona República d'Osona és una web del Consell Comarcal d'Osona  
 
Ombra