Cerca ràpida d'alcaldes

 
 
  Inici Directori Cerca   Contacte  
 
tapa

Municipi: Santa Eugènia de Berga

Tendència política: Situat a la dreta

Mandat: 1934-1936

Altres dades vitals: Nascut el 4 de març del 1886 a Santa Eugènia de Berga.

 

Antoni Pou i Casassas

Temps a l'alcaldia

Fou alcalde des del febrer 1934 fins el juliol 1936.

Fonts

-Llibre d’actes dels Plens de Santa Eugènia de Berga: 16/4/1931-1/2/1934. -Llibre d’actes dels Plens de Santa Eugènia de Berga: 1/2/1935-25/12/1937. -Padró Municipal de Santa Eugènia de Berga del 1924. -Padró Municipal de Santa Eugènia de Berga del 1936. PLADEVALL i FONT, Antoni: Història i vida d’un vell poble osonenc: Santa Eugènia de Berga. Vic, EUMO Editorial, 1997.

 
  Consell Comarcal d'OsonaUniversitat de VicMemorial Democràtic  
  Alcaldes de la Segona República d'Osona és una web del Consell Comarcal d'Osona  
 
Ombra