Cerca ràpida d'alcaldes

 
 
  Inici Directori Cerca   Contacte  
 
tapa

Municipi: Sant Hipòlit de Voltregà

Tendència política: CNT

Mandat: 1937

 

Gurmersindo Cateura i Pla

Temps a l'alcaldia

Fou alcalde des del 25 d’octubre del 1937 fins el novembre del 1937.

Fonts

-Llibre d’actes dels Plens de l’Ajuntament de Sant Hipòlit de Voltregà número 81 (28/2/1937-10/11/1937). -Llibre d’actes dels Plens de l’Ajuntament de Sant Hipòlit de Voltregà número 82 (17/12/1937-15/3/1939). SERRALLONGA, Joan; VILA, Assumpta; ESPADALER, Ramon: Sant Hipòlit de Voltregà dins la història. Vic, EUMO Editorial, 1986.

 
  Consell Comarcal d'OsonaUniversitat de VicMemorial Democràtic  
  Alcaldes de la Segona República d'Osona és una web del Consell Comarcal d'Osona  
 
Ombra